Ramazan Günlükleri #2

10

28 Mayıs 2017

kızkardeşler arasında

Selamun Aleyküm 
Ramazan geldi hoş geldi, biz de Büşra ile Ramazan Günlükleri adı altında yeni bir seriye başlayalım istedik. Tabi 1. Günü benim sınavlarım nedeniyle hazırlayamadık ama inşallah bugünden sonra günü gününe yazabiliriz. 

Bugün Ramazan'ın ikinci günü inşAllah son gününe kadar hakkıyla oruçlarımızı tutabiliriz arkadaşlar Allah mutlaka kolaylığını her sene olduğu gibi verecektir.

Bu seri de günlük dualar,niyetler olacak diye düşünüyoruz internette kendimiz için araştırdığımız Ramazan-ı Şerif'i hep birlikte nasıl daha verimli ve faydalı geçirebiliriz onlar olsun istiyoruz. Bugün biraz geç kaldık. İlk gün azizliği diyelim 😀
Facebook da gezinirken bu paylaşıma denk geldim. Hemen telefona kaydettim zira Ramazan yeniden başlamamız için fırsat. Namaz kılmayanlarımız namaza; zikri, şükretmeyi unutanlarımız ise Allah'ı daha çok hatırlamaya başlayabilir inşallah ☺"Ey iman edenleri Sizden öncekilere farz kılındığı gibi, sizin üzerinize de oruç farz kılındı. Ola ki sakınıp korunursunuz" (Bakara - 183)

Günün Duası

“Allahumme garribnî fîhi ilâ merzâtike ve cennibnî fîhi min sehatike ve negimatike ve veffignî fîhi li-girâeti âyâtike bi-rahmetike ya erhem’er-râhimîn.” 

Anlamı: Allah’ım! Bu günde beni kendi hoşnutluğuna yakınlaştırıp, gazap ve azabından uzaklaştır. Bu günde ayetlerini okumaya beni muvaffak kıl; rahmetin hakkına ey merhametlilerin en merhametlisi.


Günün Zikri

Ramazan ayının 1'inden 10'nuna kadar on gün boyunca en az 100 defa: 
’‘Ya Erhamer'rahiminl’‘ 
Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi, acıyanların en fazla acıyanı, şefkatlilerin en şefkatlisi, merhametlisi Allah'ım! 


Günün Niyeti

Bugün lütfen namaza başla. Namazsız oruç olur mu? Dua&Zikir: İphone İslam Vakti uygulamasından
Niyet: @gonulayyildizz instagram hesabından (mutlaka kendisini takip edin!)10 yorum:

 1. Cok iyi dusunmussunuz canim. Hayirli Ramazanlar bu arada :) Dusuncenize, yureginize saglik. ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiz :) sana da hayırlı ramazan :)

   Sil
 2. Ne kadar güzel temenniler bunlar canm umarim gerceklestirebilirsiniz 😄 birde bende yasin i şerif topluyorum bloğumda.Katilmak isterseniz beklerim.Öpüyorum hayrli ramazanlar 😘

  YanıtlaSil
 3. kısmetse hergün takipteyim Ramazan Günlüklerini:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederiz :) hayırlı ramazanlar :)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. teşkkürler size de hayırlı ramazanlar :)

   Sil
 5. ay o ramazan sofrası ne kadar harikaymış ya

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz :)
Sizden ricamız linklerinizi Blog Keşif Etkinliğimize bırakmanız! :)