Film Yorumları | Afrikalı Doktor

27

01 Mayıs 2017

Yönetmen: Julien Rambaldi
Senaryo: Benoît Graffin
Tür: Biyografi , Komedi , Dram
Oyuncular: Marc Zinga,Aïssa Maïga,Bayron Lebli,Médina Diarra,Rufus
Süre: 1 saat 36 dk

Konusu:
Yeni mezuniyet sonrası Fransa'da bulunan Demokratik Kongo'lu doktor olan Seyolo Zantoko'nun hikayesi ailesiyle birlikte küçük bir kırsal kasabaya entegre olmak için uğraşarak bölgedeki en saygın doktorlardan biri olur.
Merhabalar,

Bu sıralar film pek izleyemiyorduk, sebebi mükemmel bir diziye başlamamız belki bitince onu da yazarım ama 3. sezondayız ve asla bitsin istemiyoruz.
Neyse diziyi Netflix'ten izlediğimiz için benzerleri bölümünde gözümüze bir film ilişti ama asla benzer değildi!

Zaten afiş ve fotoğraflardan mükemmel olduğu belliydi ama her filmde yaşadığım o ''2 saat umarım boşa geçmez korkusu'' vardı ama şükür ki boşa geçmedi. 😏

Sanırım biz siyahilerin zorlu dönemlerinde ki hak kazanma mücadelelerinin filme, kitaba dönüşünü çok seviyoruz. The Help mesela ablam bile defalarca izledi ki bu bir mucize gibi bir şey! 😄
Kongo'lu doktorumuz mezuniyeti sonrasında çok iyi bir teklifi geri çevirip  hiç doktoru olmayan bir kasabaya gidiyor. Fransa da okumuş, mezun olmuş birisi olmasına rağmen sırf siyahi olduğu için doktor yerine konmuyor ve kasaba halkı hastalanınca  uzaktaki kasabaya gidiyorlar.

Gerçek bir yaşamın öyküsü olduğunu bilmek çok acı veren bir his ama çok daha acısı var! Bunların yanında çok daha ağır şeyler yaşayanlar da var maalesef! Hayatlarını sadece ten renkleri beyazlara pek uymuyor diye kaybeden insanlar var ki çok acı.
sivi zantoko
Film de ayrıca küçük bir 'kızlar yapamaz' konusuna da değinilmiş, gözümüzden kaçtı sanılmasın! Yapar efendim!Kızlar futbolda oynar, makine de tamir eder, belki tüm erkeklerden daha iyi arabayı park eder!
Kabullenilmeyi bekleyen bir aile, hastalarına kavuşmayı bekleyen bir doktor, top ayağına gelince harikalar yaratan bir kız, ve ön yargıları olan bir kasabanın filmi bence aşırı iyi! Bir izleyin de haberleşelim madem!

27 yorum:

 1. Bu film türüne bayılıyorum mutlaka izleyeceğim💕

  YanıtlaSil
 2. Güzel film tavsiyesi, mutlaka izleyeceğim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Bende severim böyle filmleri,izlenecekler listesi çoğalıyor:) Teşekkürler paylaşım için 💐

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlenecek ve okunacaklar listesi hiç azalmıyor ki 😌 Umarım o listelerden en güzellerini seçeriz hayat boyu :)

   Sil
 4. Hmm not ediyorum. :) İzlemelik görünüyor.

  YanıtlaSil
 5. Konu ilginç geldi.Ben de izlemeyi düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
 6. bak zaten çalışasım yoktu halsizim işe geldim zorla şimdi kenardan açarım yavaş yavaş çalışırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzledim bitti kii.. tavsiye için teşekkürler.. beğendim tabiki.. tarihimizdeki bu mücadeleler iyiki varmış sayelerinde insanoğlu ortak yaşam alanı denen şeyi yani dünyayı birliktelik kullanmayı öğrendi ama gene unuttu bence ten rengini aştık ama başka ayrımcılıklar bulmayı başarıyoruz.. :(

   Sil
  2. aynen öyle ayrımcılık insanları birbirine kırdıracak şeyleri bulmaktan hiç vazgeçmiyoruz :) filmi beğenmenize çok sevindik, yazıyı okuyup izlemenize ayrıca sevindik. teşekkürler :)

   Sil
 7. Tavsiye için teşekkürler güzel ve anlamlı bir filme benziyor :)

  YanıtlaSil
 8. Bir keresinde siyahi birine laf atan amcayla atışmıştım. O yüzden değişik bir sempatik duyuyorum onlara :) Umarım izlerim teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 9. Film Fransız yapımı ya zamanında sömürgeleştirdikleri ve orada yaşayan her insan için ayrı ayrı yarattıkları dramlardan beslenerek kendilerine film için malzeme çıkarıyorlar. Böyle ironik bir durum da var ortada. :) Biyografi filmlerine özel bir ilgim vardır ve ırkçılığı konu alan filmleri de genelde severim. Tavsiye için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten öyle güzel bir konuya değindiniz :) bizde seviyoruz ırkçılık konulu filmleri, rica ederiz keyifli izlemeler :)

   Sil
 10. Afiş çok müthiş duruyor yalnız :D tam benlik filmiş kızçeler ^^ siyahi filmlerini çok seviyorum ve evet the help çok güzeldi ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok güzel bir film mutlaka izle canımcım The Help'i sevdiysen bunu da seversin eminiz :D

   Sil
 11. Ay filmi izledim çok beğendim :D ama kasabalılar ne çektirdiler ya , sinir oldum . Ama o çiftçi amca ne iyiydi :D

  YanıtlaSil
 12. Not aldım ilk fırsatta izleyeceğim sevgiler.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz :)
Sizden ricamız linklerinizi Blog Keşif Etkinliğimize bırakmanız! :)