Blogger Dostu Mecralar #1

22

30 Kasım 2016

Blogger Dostu Mecralar #1
Öncelikle bu yazı reklam yazısı değildir, biz de kayıt olan herkes gibi gönderilen ürünlere ücretsiz sahip olup bizden istendiği gibi ürün hakkında yorum yapıyoruz... Sadece sizleri haberdar etmek yani maksadımız.☺


Merhabalar,


Geçenler de insta storymizde bahsettiğim gibi blogger dostu mecralardan bahsedelim istedim.
Tabi bizi hala instagramda da takip etmiyorsanız buradan takip edebilirsiniz. ☺
Denebunu Kasım Ayı Kutusu
Bu yazıyı seri olarak yazmayı planlıyoruz. İlk yazımız da ise bizim de Kasım ayı kutusuyla tanıştığımız Denebunu.com! Öncelikle;

Kitap Yorumları | Moda ve Spagetti

16

28 Kasım 2016

Kitap Yorumları | Moda ve Spagetti
jackie mallon
Moda ve Spagetti
Moda ve Spagetti, çok eğlenceliydi.
Künyesi ise şöyle:
Yazar: Jackie Mallon
Yayınevi: Nar Kitap
Çeviri: Ahu Ayan- Zeynep Merve Kaya
Sayfa Sayısı: 412
Baskı Yılı: 2015

Konusu:
Kahramanın aile ve arkadaşlık ilişkileri,iş hayatı diğer kitaplarda da sevdiğim gibi işlenmişti. Başkahramanımız dışındaki karakterler de birbirinden eğlenceliydi.
İlk bölüm de Kat'in ailesiyle birlikte İrlanda'da geçen çocukluğu anlatılıyor. Kat babasıyla çiftlik işlerine uğraşmaktan hoşlana ama annesinin dikiş makinesine karşı da soğuk ve mesafeli olan bir genç kızdır.
Kitapta kabaca Kat'ın Londra da aldığı moda eğitimi,vintage pazarında gezerken aldığı ve kabul ettiği iş teklifi sonrasında ise İtalya da (moda okulundan da arkadaşı olan) Edward'ın peşinden gitmesi ve İtalya da ilişkileri,iş hayatıyla zevkli bir şekilde anlatılıyor.
Yazar kitapta İtalya'dan bol bol bahsedince İtalya'ya kitapta ise Türkçeye çevrilmemiş  İtalyanca cümleler sayesinde de İtalyancaya olan ilgim ve sempatim arttı diyebilirim ☺inşAllah bir gün yolum İtalya'ya düşer ya da İtalyanca öğrenme fırsatı bulabilirim ayrıca domates soslu makarnayı ve pizzayı ve spagettiyi de çok severim 😁

Beğenerek okuduğum bu kitabı sizlerle de paylaşmazsam üzülürdüm doğrusu ☺
Bu yüzden de ders çalışmaya başlamadan önce aldım blog defterimizi önüme...
Bu arada ders çalışmak demişken vizelerimin diğer üniversitelerin final tarihlerine denk geldiğini söylemiş miydim?

Ve ben hala ders çalışmayı erteliyorum!...
Kitaba dönecek olursak, Sahaflar Festivali'nden %70 ihtimalle 5tl'ye almıştım ki kendisi sıfır bir kitap kadar temiz ve hasarsızdı ☺

#kizkardeslerilecekilis Sonucu

26

27 Kasım 2016

#kizkardeslerilecekilis Sonucu
Merhaba arkadaşlar :) daha yaratıcı bir giriş bulamıyoooruzZzZ.. ☺
Geçen Çarşamba yani 16 Kasım günü sizler için başlattığımız ve bu cumaya kadar devam eden çekilişimizi az önce sonlandırdık.
En az sizler kadar bizde heyecanlandık;
Açıkçası beklediğimizin iki katı kadar bir katılım oldu (+haklar ile birlikte) ve bunun en büyük faktörlerinden birisi de Deeptone: Kendisi gerek blog keşif etkinliğimizde gerekese çekilişimizi o güzel blogunda paylaşarak bizlere çok büyük destek verdi. Kendisi de keşke çekilişlere katılsaydı ve ona çıksaydı biz çok mutlu olurduk diye düşünmeden edemedik.

#kizkardeslerilebihafta

12

25 Kasım 2016

#kizkardeslerilebihafta
Merhaba 


Geçen hafta o kadar yoğunduk ki eğitimler,fuarlar vs.

Şimdi kısa kısa sizlere instastorymiz ve çektiğimiz fotoğraflarla size de paylaşalım dedik.
Sonuç olarak randevusuz ama sistemi bilerek sabah 8'de düştük yollara tabi ki yine sayemde geç kaldık 😊 ama 10 dk kadarcık...
Geçen ki Apple Center'dan Nasıl Randevu Alınır? yazımızda ki gibi sürekli randevu ekranın başında olsakta, 2 günde randevu almayı başaramadık zaten alsakta Büşra'nın randevu gününe kadar telefonsuzluğa sabredebileceğine kimse inanmazdı... 😊


İlk olarak büyük bir sorunu hallettik geçen hafta pazartesi. Büşra'nın telefonu donanımsal bir sebeple mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Henüz alalı 6 ay kadar olmamışken bu durum bizi üzüyordu.


Tabi önceki cumartesi kapanıp açılmayınca bize Apple Center yolu göründü.


Zaten 10 dk önce de gitsek sıra aynı olacaktı.. Bu uzuun kuyruk 11 civarı bitti ve bize bir kayıt açtılar yani sıra biter bitmez telefonunuzu tamire bırakmıyorsunuz kuyruk uzmanla görüşmeniz içindi.

Kitap Yorumları | Suç

19

21 Kasım 2016

Kitap Yorumları | Suç


ntv yayınları
Kitabın arka kapağı ve künyesi şöyle:
Yazar: Ferdinand Von Schirach
Çevirmen: Itır Arda
Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2011
Dili: Türkçe
Yayınevi: NTV
Konusu:
Tanınmış, iyi kalpli bir doktor kırk yıllık karısını baltayla öldürüyor, cesedi parçalayıp polisi arıyor. İtirafı da cezası kadar sıradışı.Bir adam banka soyuyor. Kulağa ne kadar garip gelse de, "haklı" sebepleri var.Genç bir kadın kardeşini öldürüyor. Sevgisinden...İnanılmaz ama gerçek hikayeler...Ferdinand von Schirach bir savunma avukatı. Akıl almaz olan onun için sıradan bir durum. Schirach, yasalarla yolu kesişen suçsuzları savunduğu gibi, ağır suçluları da savunuyor.Ve işte burada, o insanların hikayelerini anlatıyor.
Ferdinand von Schirach 1964 Münih doğumlu, 1994 yılından beri Berlin'de avukatlık yapıyor. Müvekkilleri arasında Politbüro üyesi ve Almanya Federal Haber Alma Servisi ajanı da var, büyük işadamları, ünlüler, sıradan insanlar, Türk göçmenler ve yeraltı dünyasının mensupları da...

Merhabalar


Az önce Ferdinand Von Schirach isimli alman bir ceza avukatı savunduğu gerçek hikayeleri anlattığı "SUÇ" isimli kitabı bitirdim :) (bunu yolda gelirken not defterime kaydetmişim nedense her seferinde giriş yapmakta zorlanıyorum)
Malum okuldan eve dönüş 2 saat olunca çifter çifter kitap alıyorum yanıma bu da bugün yolda dönerken bitirdiğim kitaplardan birisi :)

Çekiliş | #kizkardeslerilecekilis

43

16 Kasım 2016

Çekiliş | #kizkardeslerilecekilis
Merhaba Arkadaşlar :) 


Blog hayatımıza 14 Temmuz tarihinde bu yazıyla Merhaba Demiştik hatırlarsanız , 
yaklaşık 4 ay geçmiş ve biz bizim için çok değerli olan yorumlar,takipçiler ve çok sevgili blogger arkadaşların destekleri ile durup baktığımızda memnun olduğumuz bir yere geldik :) 
Belki uzaktan bakıldığında takipçi sayımızın azlığı yada her yayınımızda yorum olmaması sizi garipsetebilir ama öyle değil biz çook mutluyuz. 
#kizkardeslerilecekilis

Kitap Yorumları | Ben Malala

26
Kitap Yorumları | Ben Malala
Orjinal Adı: He Named Me Malala
Sayfa Sayısı: 392
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Çeviri: Doğan Yılmaz
Konusu:
“Malala kim?” diye sordu silahlı adam.Malala benim, bu da benim hikayem.Haksızlığa maruz kalan ve sonra da susturulan bütün kızlar…Sesimizi birlikte duyuracağız!Taliban kuvvetleri Pakistan'ın Svat Vadisini kontrol altına aldığında, küçük bir kız hiç korkmadan düşüncelerini dile getirdi. Malala Yusufzay susturulmayı reddederek eğitim hakkı için mücadeleye girişti.9 Ekim 2012 Salı günü, on beş yaşındayken, neredeyse bunu canıyla ödüyordu. Okul servisiyle eve dönerken, yakın mesafeden açılan bir ateşle başından vurulmuştu.Malala'nın mucizevi şekilde hayatta kalıp iyileşmesi, onu Kuzey Pakistan'daki ücra bir vadiden New Yorktaki Birleşmiş Milletler binasının koridorlarına uzanan olağanüstü bir yolculuğa çıkardı. Malala on altı yaşında, barışçıl protesto eylemlerinin dünya çapında sembolü ve Nobel Barış Ödülüne aday gösterilen en genç isim oldu.BEN, MALALA tek bir insanın sesinin bile dünyaya değişim yönünde ne kadar büyük bir ilham verebileceğini kanıtlıyor.

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Sahaflar Festivali'nden, uzun süredir okumak isteyip de fırsat bulamadığım ''Ben Malala'' kitabını nihayet almıştım...

Blog Keşif Etkinliği

240

12 Kasım 2016

Blog Keşif Etkinliği
Merhaba Arkadaşlar,

Blogger da yeni insanlar tanımış, güzel arkadaşlar edinmeye başlamışken daha fazla arkadaşa ulaşmaya ne dersiniz?
Şahsen biz çok hevesliyiz :)
Bu yüzden ilk Blog Keşif Etkinliğimizi yapalım diyoruz.
Yeni arkadaşlıklar edinip, bloğunu tanıtmak, birbirinden güzel bloglardan haberdar olmak için...

Kitap Yorumları | 50 Muhteşem Kısa Hikaye

16

07 Kasım 2016

Kitap Yorumları | 50 Muhteşem Kısa Hikaye
50 Muhteşem Hikaye
Yazar: Kolektif  

Çevirmen: Süha Demirel
Sayfa sayısı: 400
Basım: 2015, Ekim
Etiket Fiyatı: 20₺
Kitapta 23 değerli yazardan toplam 50 hikayeden oluşan bir seçki, yazar çeşitliliği kadar konu çeşidi de bol bu güzel seçkide korkudan,drama kadar her türde hikaye mevcut.

Merhaba arkadaşlar sizlere geçen yaptığım kitap alışverişini sizlerle de paylaşmıştım.
İşte o alışverişte D&R'dan aldığım ''50 Muhteşem Kısa Hikaye'' kitabı hakkında sizlere yazacağım...

Zaten uzun süre önce bir bookstagram da görüp merak etttiğim bir kitaptı hatta yine bir D&R ziyaretim de bakmıştım bulamamıştım, bugüne kısmetmiş...
İçinde henüz okumadığım ama bazılarını okumak isteyip cesaret edemediğim çok değerli yazarlar var. Bu kitap sayesinde birçoğunun kitaplarını almayı planlıyorum Tüyap Kitap Fuarında belki de daha yakın bir zamanda ;)
Demişim hatta alışveriş yazımda da gerçekten henüz okumadığım birbirinden değerli yazarı tanıma fırsatım oluyor bu kitap sayesinde dillerinin ağır olduğu için korktuğum ya da tanışamadığım çok değerli 23 usta... Kimler var derseniz Dostoyevski,Tolstoy,Gogol ve daha nicesi :)

Film Yorumları | Milyoner

14

06 Kasım 2016

Film Yorumları | Milyoner
See-laam-laar!
Üst üste hint filmi yazdığımızdan hint filmlerinden başka film izlemediğimizi düşünüyor olabilirsiniz ama asıl neden bir sıra üst üste hint filmi izlememiz ve o filmlerin hep en  anlamlı filmler  olmasıdır.
Bu arada bu film çoğu hint filmine göre kısa 2 saatçik:)
Milyoner
Yönetmen: Danny Boyle/Loveleen Tandan
Yapımcı: Christian Colson
Oyuncular: Dev Patel,Freida Pinto,Madur Mittak
Müzik: A.R. Rahman 
Süre:120 dk
Dil: İngilizce/Hintçe

Özetini spoilersiz aktarabilmek için beyazperde.com 'dan kopyaladım ama filmi anlamamış olduklarını gördüm yanlışı düzeltirsem de spoiler vereceğimi fark ederek :D aşağıda doğru şeklini anlatacağım. İzledikten sora gelin ve dedikoduya katılın ;)

Dünyanın en yoksul insanlarının yaşadığı Hindistan'da geçen bir "milyonerlik" öyküsü olan filmde, Hindistan’ın gecekondularla dolu bir mahallesinde yaşayan genç Jamal'in enteresan hikayesi aktarılıyor. Jamal, fakir ve öksüz ancak idealist bir çocuktur. En büyük düşü, Hindistan'ın en ünlü bilgi yarışması programına katılmak ve büyük para ödülünü kazanmaktır. Bu hayalinin gerçekleşmesi arefesinde farklı olaylar yaşamını dönüştürmeye başlayacaktır. Jamal, büyük ödüle ulaşacağı son soruya bir şekilde gelmiştir. Tam da bu an programın süresi dolar ve son soru gelecek haftaki programa kalır. İlginç bir şekilde başarılı olan Jamal’in bu imkansız görünen başarısı herkesin dikkatini çeker ve genç adam hile yapmış olabileceği gerekçesiyle tutuklanır. Sorgu gecesinde soruları nasıl yanıtladığını tek tek anlatan genç adamın sırrı yavaş yavaş aydınlanır. Slumdog Millionaire, Hindistan’ın dünya sinemasında verdiği en ses getiren örneklerinden biri. En İyi Yabancı Film kategorisinde Oscar’ı kazanan yapıt, televizyonun insanlık üzerinde kurduğu büyülü hakimiyeti yansıtan filmlerden biri.

Günlük & Alışveriş | Beyoğlu Sahaflar Festivali

6

05 Kasım 2016

Günlük & Alışveriş | Beyoğlu Sahaflar Festivali
Geçmiş bir yaşamı geri getiremezsin; ama satın aldığın bir kitapla dünyanın en bilge kişilerinin bir ömür boyu kazandıkları birikimlerini elde edebilirsin.

Montesquieu

Merhaba Arkadaşlar,
Maalesef üst üste iki tane Kitap Alışverişi yazısı oldu ama festival yarın son bulacağı için belki bilmeyenler haberdar olur da giderler diye düşündüm paylaşmak istedim,

Keyifli Okumalar :)
beyoğlu sahaflar
Sahaflar Festivali Ganimeti
Başlıktan da anlaşılacağı üzere mükemmel bir yazı ve bol fotoğrafla karşınızdayım :)
Belki bilmeyenler vardı Beyoğlu'nda uzun süredir birçok festival vardı ve kısa bir süre daha devam edecek.Sahaflar Festivali ise 6 Kasım Pazar gününe(yarına) kadar devam edecek.

''' Beyoğlu Belediyesi tarafından projelendirilen Beyoğlu Festivali başlıyor. 50 gün sürecek festival, bu yıl ilk kez Taksim Meydanı’nda düzenlenecek. 63 Antikacı, 90 Sahaf, , 50 Tasarımcı, 70 El sanatçısı ve bilim insanının katılacağı festivalle Türkiye’nin sahnesi olan Taksim, ticari ve kültürel bir dinamizm oluşturacak.
Kaynak:http://www.beyoglu.bel.tr/beyoglu-belediyesi/haber-detay/Beyoglunda-50-gun-festival-var/288/5037/0 '''

Açıkçası  Sahaflar Festivali daha çok ilgimi çektiği hem de geçen sene ki festivalden memnun kaldığım için kendimi Sahaflar Festivali'ne hazırladım. Geçen sene kapalı bir otoparkta olan festival bugün Taksim metrosunun hemen üstündeydi. Gidecek olanlara duyurulur. Maalesef yalnız gittiğim için ve de Taksime pek aşina olmadığım için giderken düşünüyordum nasıl bulacağım ben bu festivali diye... Karşımda görünce çok sevindim :)

Festivalden kısaca gözlemlerime gelirsek:
·         Bir tezgahta da  ''aradığını değil bulduğunu nasibini alırsın'' tarzında bir yazı vardı keşke resmini de çekseydim. Ben de böyle düşündüğüm için elimde listeyle gitmedim ama Simyacı kitabını da uğradığım her tezgahta sormadan edemedim :)

·         Yukarıda ki haberde de gördüğünüz gibi festivale 90 sahaf katılmış bazı tezgahlar da kredi kartı geçerliydi.

·         Bazı tezgahlar popüler romanların sıfırlarını da satıyordu, bazı tezgahlarda posterler, eski dergiler, eski madeni paralar, plaklar (ki eğer bir pikabım olsaydı mutlaka plak alırdım :) mevcuttu.

·         Ve etkinlik alanına bir sahne kurulmuştu. Hatta bir söyleşi gerçekleşti ama acelem olduğu için maalesef dikkat edemedim.

·         En önemli ayrıntı ise festival 6 Kasım’a yani Pazar gününe kadar devam ediyor, İstanbul’da oturuyorsanız mutlaka uğrayın derim.

Alışveriş | Babil.com

12

04 Kasım 2016

Alışveriş | Babil.com
Merhaba arkadaşlar,
Yine bir kitap alışverişiyle karşınızdayım :)
Kendi kendime Tüyap Kitap fuarına kadar kitap almayacağım diye söz verirken yeminler ederken 4 tanecik daha kitap alıvermiş bulundum. Amaaa(!) haklı sebeplerim olduğuna inanıyorum şöyle ki..
Babil alışverimiz

Günlük | Pedofoli Hakkında!,Müge Anlı

19

03 Kasım 2016

Günlük | Pedofoli Hakkında!,Müge Anlı
Her şey dersimin iptal olması ve evde olduğum diğer günler de yaptığım gibi Müge Anlı'yı açmamla başladı!