30 Kasım 2016

Blogger Dostu Mecralar #1

Öncelikle bu yazı reklam yazısı değildir, biz de kayıt olan herkes gibi gönderilen ürünlere ücretsiz sahip olup bizden istendiği gibi ürün hakkında yorum yapıyoruz... Sadece sizleri haberdar etmek yani maksadımız.☺

Merhabalar,

Geçenler de insta storymizde bahsettiğim gibi blogger dostu mecralardan bahsedelim istedim.
Tabi bizi hala instagramda da takip etmiyorsanız buradan takip edebilirsiniz. ☺
Denebunu Kasım Ayı Kutusu
Bu yazıyı seri olarak yazmayı planlıyoruz. İlk yazımız da ise bizim de Kasım ayı kutusuyla tanıştığımız Denebunu.com! Öncelikle;

28 Kasım 2016

Kitap Yorumları | Moda ve Spagetti

jackie mallon
Moda ve Spagetti
Beğenerek okuduğum bu kitabı sizlerle de paylaşmazsam üzülürdüm doğrusu ☺
Bu yüzden de ders çalışmaya başlamadan önce aldım blog defterimizi önüme...
Bu arada ders çalışmak demişken vizelerimin diğer üniversitelerin final tarihlerine denk geldiğini söylemiş miydim?

Ve ben hala ders çalışmayı erteliyorum!...
Kitaba dönecek olursak, Sahaflar Festivali'nden %70 ihtimalle 5tl'ye almıştım ki kendisi sıfır bir kitap kadar temiz ve hasarsızdı ☺

Kitabın ismi ve kapağı tezgahta görür görmez kendisine çekti beni hatta almamakta direnip festival alanını bir tur daha dolaşsam da sonunda teslim olmuştum...

27 Kasım 2016

#kizkardeslerilecekilis Sonucu

Merhaba arkadaşlar :) daha yaratıcı bir giriş bulamıyoooruzZzZ.. ☺

Geçen Çarşamba yani 16 Kasım günü sizler için başlattığımız ve bu cumaya kadar devam eden çekilişimizi az önce sonlandırdık.
En az sizler kadar bizde heyecanlandık;
Açıkçası beklediğimizin iki katı kadar bir katılım oldu (+haklar ile birlikte) ve bunun en büyük faktörlerinden birisi de Deeptone: Kendisi gerek blog keşif etkinliğimizde gerekese çekilişimizi o güzel blogunda paylaşarak bizlere çok büyük destek verdi. Kendisi de keşke çekilişlere katılsaydı ve ona çıksaydı biz çok mutlu olurduk diye düşünmeden edemedik.

25 Kasım 2016

#kizkardeslerilebihafta

Merhaba 

Geçen hafta o kadar yoğunduk ki eğitimler,fuarlar vs.

Şimdi kısa kısa sizlere instastorymiz ve çektiğimiz fotoğraflarla size de paylaşalım dedik.Sonuç olarak randevusuz ama sistemi bilerek sabah 8'de düştük yollara tabi ki yine sayemde geç kaldık 😊 ama 10 dk kadarcık...
Geçen ki Apple Center'dan Nasıl Randevu Alınır? yazımızda ki gibi sürekli randevu ekranın başında olsakta, 2 günde randevu almayı başaramadık zaten alsakta Büşra'nın randevu gününe kadar telefonsuzluğa sabredebileceğine kimse inanmazdı... 😊

İlk olarak büyük bir sorunu hallettik geçen hafta pazartesi. Büşra'nın telefonu donanımsal bir sebeple mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Henüz alalı 6 ay kadar olmamışken bu durum bizi üzüyordu.

Tabi önceki cumartesi kapanıp açılmayınca bize Apple Center yolu göründü.

Zaten 10 dk önce de gitsek sıra aynı olacaktı.. Bu uzuun kuyruk 11 civarı bitti ve bize bir kayıt açtılar yani sıra biter bitmez telefonunuzu tamire bırakmıyorsunuz kuyruk uzmanla görüşmeniz içindi.

21 Kasım 2016

Kitap Yorumları | Suç

ntv yayınları
Merhabalar


Az önce Ferdinand Von Schirach isimli alman bir ceza avukatı savunduğu gerçek hikayeleri anlattığı "SUÇ" isimli kitabı bitirdim :) (bunu yolda gelirken not defterime kaydetmişim nedense her seferinde giriş yapmakta zorlanıyorum)

Malum okuldan eve dönüş 2 saat olunca çifter çifter kitap alıyorum yanıma bu da bugün yolda dönerken bitirdiğim kitaplardan birisi :)


16 Kasım 2016

Çekiliş | #kizkardeslerilecekilis

Merhaba Arkadaşlar :) Blog hayatımıza 14 Temmuz tarihinde bu yazıyla Merhaba Demiştik hatırlarsanız , 
yaklaşık 4 ay geçmiş ve biz bizim için çok değerli olan yorumlar,takipçiler ve çok sevgili blogger arkadaşların destekleri ile durup baktığımızda memnun olduğumuz bir yere geldik :) 
Belki uzaktan bakıldığında takipçi sayımızın azlığı yada her yayınımızda yorum olmaması sizi garipsetebilir ama öyle değil biz çook mutluyuz. 
#kizkardeslerilecekilis

Kitap Yorumları | Ben MalalaMerhabalar,

Bildiğiniz gibi Sahaflar Festivali'nden, uzun süredir okumak isteyip de fırsat bulamadığım ''Ben Malala'' kitabını nihayet almıştım...

12 Kasım 2016

Blog Keşif Etkinliği


Merhaba Arkadaşlar,

Blogger da yeni insanlar tanımış, güzel arkadaşlar edinmeye başlamışken daha fazla arkadaşa ulaşmaya ne dersiniz?
Şahsen biz çok hevesliyiz :)
Bu yüzden ilk Blog Keşif Etkinliğimizi yapalım diyoruz.
Yeni arkadaşlıklar edinip, bloğunu tanıtmak, birbirinden güzel bloglardan haberdar olmak için...

07 Kasım 2016

Kitap Yorumları | 50 Muhteşem Kısa Hikaye

50 Muhteşem Hikaye
Merhaba arkadaşlar sizlere geçen yaptığım kitap alışverişini sizlerle de paylaşmıştım.
İşte o alışverişte D&R'dan aldığım ''50 Muhteşem Kısa Hikaye'' kitabı hakkında sizlere yazacağım...

06 Kasım 2016

Film Yorumları | Milyoner

See-laam-laar!
Üst üste hint filmi yazdığımızdan hint filmlerinden başka film izlemediğimizi düşünüyor olabilirsiniz ama asıl neden bir sıra üst üste hint filmi izlememiz ve o filmlerin hep en  anlamlı filmler  olmasıdır.
Bu arada bu film çoğu hint filmine göre kısa 2 saatçik:)


Milyoner


05 Kasım 2016

Günlük & Alışveriş | Beyoğlu Sahaflar Festivali


Geçmiş bir yaşamı geri getiremezsin; ama satın aldığın bir kitapla dünyanın en bilge kişilerinin bir ömür boyu kazandıkları birikimlerini elde edebilirsin.

Montesquieu

Merhaba Arkadaşlar,
Maalesef üst üste iki tane Kitap Alışverişi yazısı oldu ama festival yarın son bulacağı için belki bilmeyenler haberdar olur da giderler diye düşündüm paylaşmak istedim, 
Keyifli Okumalar :)
beyoğlu sahaflar
Sahaflar Festivali Ganimeti
Başlıktan da anlaşılacağı üzere mükemmel bir yazı ve bol fotoğrafla karşınızdayım :)
Belki bilmeyenler vardı Beyoğlu'nda uzun süredir birçok festival vardı ve kısa bir süre daha devam edecek.Sahaflar Festivali ise 6 Kasım Pazar gününe(yarına) kadar devam edecek.

''' Beyoğlu Belediyesi tarafından projelendirilen Beyoğlu Festivali başlıyor. 50 gün sürecek festival, bu yıl ilk kez Taksim Meydanı’nda düzenlenecek. 63 Antikacı, 90 Sahaf, , 50 Tasarımcı, 70 El sanatçısı ve bilim insanının katılacağı festivalle Türkiye’nin sahnesi olan Taksim, ticari ve kültürel bir dinamizm oluşturacak. 
Kaynak:http://www.beyoglu.bel.tr/beyoglu-belediyesi/haber-detay/Beyoglunda-50-gun-festival-var/288/5037/0 '''

Açıkçası  Sahaflar Festivali daha çok ilgimi çektiği hem de geçen sene ki festivalden memnun kaldığım için kendimi Sahaflar Festivali'ne hazırladım. Geçen sene kapalı bir otoparkta olan festival bugün Taksim metrosunun hemen üstündeydi. Gidecek olanlara duyurulur. Maalesef yalnız gittiğim için ve de Taksime pek aşina olmadığım için giderken düşünüyordum nasıl bulacağım ben bu festivali diye... Karşımda görünce çok sevindim :)

Festivalden kısaca gözlemlerime gelirsek:
·         Bir tezgahta da  ''aradığını değil bulduğunu nasibini alırsın'' tarzında bir yazı vardı keşke resmini de çekseydim. Ben de böyle düşündüğüm için elimde listeyle gitmedim ama Simyacı kitabını da uğradığım her tezgahta sormadan edemedim :)

·         Yukarıda ki haberde de gördüğünüz gibi festivale 90 sahaf katılmış bazı tezgahlar da kredi kartı geçerliydi.

·         Bazı tezgahlar popüler romanların sıfırlarını da satıyordu, bazı tezgahlarda posterler, eski dergiler, eski madeni paralar, plaklar (ki eğer bir pikabım olsaydı mutlaka plak alırdım :) mevcuttu.

·         Ve etkinlik alanına bir sahne kurulmuştu. Hatta bir söyleşi gerçekleşti ama acelem olduğu için maalesef dikkat edemedim.

·         En önemli ayrıntı ise festival 6 Kasım’a yani Pazar gününe kadar devam ediyor, İstanbul’da oturuyorsanız mutlaka uğrayın derim.

04 Kasım 2016

Alışveriş | Babil.com

Merhaba arkadaşlar,
Yine bir kitap alışverişiyle karşınızdayım :)
Kendi kendime Tüyap Kitap fuarına kadar kitap almayacağım diye söz verirken yeminler ederken 4 tanecik daha kitap alıvermiş bulundum. Amaaa(!) haklı sebeplerim olduğuna inanıyorum şöyle ki..

Babil alışverimiz


03 Kasım 2016

Günlük | Pedofoli Hakkında!,Müge Anlı

Her şey dersimin iptal olması ve evde olduğum diğer günler de yaptığım gibi Müge Anlı'yı açmamla başladı!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...