14 Ağustos 2016

Tarifler | Çikolatalı Muffin Tarifi

Damla Çikolatalı Muffin
Evet canı sıkkın olduğunda mutfağa girenler derneğinin başkanı olarak bugün sizlere Damla Çikolatalı Muffin tarifi vereceğim...

Çünkü canım sıkkın olduğun zaman bana en iyi gelen şey yemek yapıp onu yemektir!
Neyse uzatmadan tarife geçelim lakin bu yazı bitmez :)

Üniversite Tercihi Hakkında#3
Herkese merhabalar

Malum üniversiteye hazırlık, sınav hatta tercih dönemi derken yerleştiniz bile…
Bir senenin sonunda ki bazıları bu maratona kendini erken kaptırdı. Neredeyse herkes emeklerinin karşılığını aldı, almayanlara gelecek olursak üzülmeyin demek saçma olur ama henüz üzülmeyin diyebiliriz çünkü ek tercihler var. Umudunuzu kaybetmeyin ve hemen araştırmalara başlayın. Mezuna kalacak olanlar ya da tekrar hazırlanmayı düşünen arkadaşlar eminim ki çoğunluktadır yerleşemedikleri için şahsen benim eğer öyle bir şansım olsaydı yerleşmeme rağmen tekrar hazırlanırdım. Çünkü yapabileceğimin en iyisini yapmamıştım tekrar hazırlanmadığım için 4. Senemde olmama rağmen hala pişmanım! Eğer isterseniz ek tercihler ve mezuna kalmak hakkında daha ayrıntılı konuşabiliriz, yazışabiliriz.Bize mail atabilirsiniz, bir kişiye bile yardım etsek bu bizi çok mutlu eder ileride kimsenin istemediği bir bölümde zorunda olduğu için bile olsa okumasını ya da bilgisizlik,yanlış yönlendirme yüzünden yerleşemeyip pes etmesini istemeyiz!

01 Ağustos 2016

Kitap & Film Yorumları #1
Merhaba pıtırcıklar :)


Ağır spoiler vermeden önce şöyle bir tanıtım bültenini geçeceğim :)

Önce kitabının harika tanıtımı :)

Birbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu...Yaşamın ince detayları Loudan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu...Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor.Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lounun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur?Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...