Günlük & Alışveriş | Beyoğlu Sahaflar Festivali

6

05 Kasım 2016

Geçmiş bir yaşamı geri getiremezsin; ama satın aldığın bir kitapla dünyanın en bilge kişilerinin bir ömür boyu kazandıkları birikimlerini elde edebilirsin.

Montesquieu

Merhaba Arkadaşlar,
Maalesef üst üste iki tane Kitap Alışverişi yazısı oldu ama festival yarın son bulacağı için belki bilmeyenler haberdar olur da giderler diye düşündüm paylaşmak istedim,

Keyifli Okumalar :)
beyoğlu sahaflar
Sahaflar Festivali Ganimeti
Başlıktan da anlaşılacağı üzere mükemmel bir yazı ve bol fotoğrafla karşınızdayım :)
Belki bilmeyenler vardı Beyoğlu'nda uzun süredir birçok festival vardı ve kısa bir süre daha devam edecek.Sahaflar Festivali ise 6 Kasım Pazar gününe(yarına) kadar devam edecek.

''' Beyoğlu Belediyesi tarafından projelendirilen Beyoğlu Festivali başlıyor. 50 gün sürecek festival, bu yıl ilk kez Taksim Meydanı’nda düzenlenecek. 63 Antikacı, 90 Sahaf, , 50 Tasarımcı, 70 El sanatçısı ve bilim insanının katılacağı festivalle Türkiye’nin sahnesi olan Taksim, ticari ve kültürel bir dinamizm oluşturacak.
Kaynak:http://www.beyoglu.bel.tr/beyoglu-belediyesi/haber-detay/Beyoglunda-50-gun-festival-var/288/5037/0 '''

Açıkçası  Sahaflar Festivali daha çok ilgimi çektiği hem de geçen sene ki festivalden memnun kaldığım için kendimi Sahaflar Festivali'ne hazırladım. Geçen sene kapalı bir otoparkta olan festival bugün Taksim metrosunun hemen üstündeydi. Gidecek olanlara duyurulur. Maalesef yalnız gittiğim için ve de Taksime pek aşina olmadığım için giderken düşünüyordum nasıl bulacağım ben bu festivali diye... Karşımda görünce çok sevindim :)

Festivalden kısaca gözlemlerime gelirsek:
·         Bir tezgahta da  ''aradığını değil bulduğunu nasibini alırsın'' tarzında bir yazı vardı keşke resmini de çekseydim. Ben de böyle düşündüğüm için elimde listeyle gitmedim ama Simyacı kitabını da uğradığım her tezgahta sormadan edemedim :)

·         Yukarıda ki haberde de gördüğünüz gibi festivale 90 sahaf katılmış bazı tezgahlar da kredi kartı geçerliydi.

·         Bazı tezgahlar popüler romanların sıfırlarını da satıyordu, bazı tezgahlarda posterler, eski dergiler, eski madeni paralar, plaklar (ki eğer bir pikabım olsaydı mutlaka plak alırdım :) mevcuttu.

·         Ve etkinlik alanına bir sahne kurulmuştu. Hatta bir söyleşi gerçekleşti ama acelem olduğu için maalesef dikkat edemedim.

·         En önemli ayrıntı ise festival 6 Kasım’a yani Pazar gününe kadar devam ediyor, İstanbul’da oturuyorsanız mutlaka uğrayın derim.
Yazımın en heyecanlı kısmı ise benim aldığım kitaplar. Ben 12+1 kitapla eve döndüm. Hemen annem gibi söylenmeye başlamazsınız umarım Bunların hepsini okuyacak mısın diye? Okuyacağım hem de hepsini!

+1 kitabı küçük kardeşim kadir için aldım Saftirik serisinin 6. kitabı :) Onu da yanlış almışım kadir daha 5'i okumamış :(
İmzalı Sandy Tolan - Nar Çiçekleri

Beni en çok heyecanlandıran kitap ise Nar Çiçekleri kitabı oldu D&R da çok kez elim gitmişti ama internetten alırı diye ertelemiştim. İnternette fiyatı 28 tl civarında ama ben 20 tl'ye aldım ki kitap Sandy Tolan'dan İmzalı! Sanırım ilk defa yabancı bir yazardan imzalı kitabım olacak benim adıma değil ama olsun :)
Ben Malala, Carrie Günlükleri,Veronica Ölmek İstiyor

Ben Malala kitabı da uzun zamandır kapağı ve yazarının kendi yaşam hikayesini anlattığı için ilgimi çekiyordu.

Birde Carrie Günlükleri adlı kitap ciltli ve parlak olduğu için alığım bir kitaptı, 3 tanesi 10 tl tezgahlarından birinden aldım. (tanesi 2,3tl ye bile kitap vardı. Bu tarz 3 tanesi ya da 4 tanesi 10 tl kampanyası olan sahaflarda vardı.)

Ayrıca Paulo Coelho'nun Veronica Ölmek İstiyor adlı kitabını aldım zaten babil.com sepetimde beni bekliyordu :)
Moda ve Spagetti,Evden Uzakta,Suç,Uyanış,Tek İsim Tek Kader
Moda ve Spagetti- Jackie Mallon
Evden Uzakta- Cathie Dunsford
Uyanış - Judith Michael
Suç- Ferdinand Von Schirach

Gelelim aldığıma pişman olduğum kitaplara.

Anna Karenina- Tolstoy'dan (bunda ne var demeyin 1. cildini okumadan 3 ve 4. cildi almak gibi bir hata yapmışım)

Tek İsim,Tek Kader- John Green&David Levithan (tanıdığım yazarların yazması,ayrıca iki yazarlı olması vs. beni cezbetti ama eve geldiğimde farkettim kitap orjinal değilmiş :( tamam kütüphanemiz de orjinal olmayan kitaplar var ama liseden kalan kitaplardı...)


Bu fotoğrafları çıktıktan sonra çekmeyi akıl ettiğim için aceleyle çektim kusura bakmayın :)
Sahaflar Festivali- Beyoğlu

6 yorum:

 1. Yaa bekliyordum ama yarın sonmuş. Çok üzüldüm :( Ne güzel, bir sürü kitap almışsın. Bol bol kitap yorumları bekliyorum senden :) Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke gidebilseydin inşAllah seneye gitme şnsı bulursun:)
   İnşAllah daha çok kitp yorumu olacak :) yorum için teşekkürler

   Sil
 2. Bu cok iyi bir festival olmus. Istanbul da olsam kesinlikle kacirmazdim. Fotograflar cok guzel olmus.

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir etkinlik. İstanbul'da olsaydım kaçırmazdım. Çok güzel kitaplar almışsın, hepsini keyifle okuyun. Okudukça bloga da yazın ama :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarım sizin bulunduğunuz şehirde de olur sahaflar festivali :) inşAllah daha sık yazacağız kitap yorumları çok teşekkürler :)

   Sil

Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz :)
Sizden ricamız linklerinizi Blog Keşif Etkinliğimize bırakmanız! :)