Kitap Yorumları | 50 Muhteşem Kısa Hikaye

16

07 Kasım 2016

50 Muhteşem Hikaye
Yazar: Kolektif  

Çevirmen: Süha Demirel
Sayfa sayısı: 400
Basım: 2015, Ekim
Etiket Fiyatı: 20₺
Kitapta 23 değerli yazardan toplam 50 hikayeden oluşan bir seçki, yazar çeşitliliği kadar konu çeşidi de bol bu güzel seçkide korkudan,drama kadar her türde hikaye mevcut.

Merhaba arkadaşlar sizlere geçen yaptığım kitap alışverişini sizlerle de paylaşmıştım.
İşte o alışverişte D&R'dan aldığım ''50 Muhteşem Kısa Hikaye'' kitabı hakkında sizlere yazacağım...

Zaten uzun süre önce bir bookstagram da görüp merak etttiğim bir kitaptı hatta yine bir D&R ziyaretim de bakmıştım bulamamıştım, bugüne kısmetmiş...
İçinde henüz okumadığım ama bazılarını okumak isteyip cesaret edemediğim çok değerli yazarlar var. Bu kitap sayesinde birçoğunun kitaplarını almayı planlıyorum Tüyap Kitap Fuarında belki de daha yakın bir zamanda ;)
Demişim hatta alışveriş yazımda da gerçekten henüz okumadığım birbirinden değerli yazarı tanıma fırsatım oluyor bu kitap sayesinde dillerinin ağır olduğu için korktuğum ya da tanışamadığım çok değerli 23 usta... Kimler var derseniz Dostoyevski,Tolstoy,Gogol ve daha nicesi :)
Ama ben bu kitabı okurken şu yanlışa düştüm tüm hikayeleri ardı ardına hissetmeden sanki romanmış gibi okuduğum için sonlara doğru hikayeleri anlayamadım ya da okumaktan sıkıldım...
Ama buna kitabın yarısından önce fark ettiğim için kendimi tebrik ederek kitabın kalan yarısını her gece yatmadan önce bir yada iki kitap okuyarak bitirmeyi planlıyorum, hadi hayırlısı :)

Kısacası değerli yazarlardan,değerli bir kitap tüm hikayeseverlere şiddetle tavsiye ederim...
Kendinize iyi bakın :)

16 yorum:

 1. Hikaye türünü sevmediğim için okumayı düşünmüyorum ama bu tarz kitaplar roman okur gibi hızlı okununca zevk vermiyor. Yatmadan önce bir iki hikaye şeklinde okununca daha akılda kalıcı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz geç farkettim :) yorum için çok teşekkür ederiz :)

   Sil
 2. ayyy ben öykü severim okunurmuş tımams :)

  YanıtlaSil
 3. Benim severim böyle başucu kitaplarını. Yavaş yavaş sindire sindire okununca daha tatlı gelir. Hatta rüyalarını bile süsler bazen insanın. Bunu da listeye ekledim.♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaşasın kitaplar! mutlaka oku bence de:)

   Sil
 4. güzel blog kitaplarda öyle teşekkürler paylaşım için

  YanıtlaSil
 5. Kısa hikayeler ne güzel oluyor efendim. Hele böyle de önemli yazarlar varsa kitabın içinde... İyi okumalar dilerim! :)

  YanıtlaSil
 6. Bayan Ming'i görünce geldim :) gerçi yazının onla ilgisi yok ama olsun çok sevdiğim çok tatliş bi kitap kendisi, okudunuz mu yoksa daha okumadınız mı bilmiyorum ama umarım seversiniz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maleesef yazar burada fotoğraf çekmeye erindiği için alışveriş yazısında ki resmi kullandı :) ve bayan ming'i okudum :) yakında detaylı yorumu da gelecek :)

   Sil
 7. Ben de severim kısa hikayeleri okumayı. İnşallah okurum bende çok haklısınız roman gibi okumamalı. Bende yapmıştım olmuyor öyle :))

  YanıtlaSil
 8. Keyifle okunabilir bence, bu tarz kitapları rasgele acıp okumayı daha cok seviyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keyifli bir kitap gerçekten :) ben de kendimi yavaş yavaş alıştırıyorum :)

   Sil

Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz :)
Sizden ricamız linklerinizi Blog Keşif Etkinliğimize bırakmanız! :)