Üniversite Tercihi Hakkında#3

2

14 Ağustos 2016

Herkese merhabalar
Malum üniversiteye hazırlık, sınav hatta tercih dönemi derken yerleştiniz bile…
Bir senenin sonunda ki bazıları bu maratona kendini erken kaptırdı. Neredeyse herkes emeklerinin karşılığını aldı, almayanlara gelecek olursak üzülmeyin demek saçma olur ama henüz üzülmeyin diyebiliriz çünkü ek tercihler var. Umudunuzu kaybetmeyin ve hemen araştırmalara başlayın. Mezuna kalacak olanlar ya da tekrar hazırlanmayı düşünen arkadaşlar eminim ki çoğunluktadır yerleşemedikleri için şahsen benim eğer öyle bir şansım olsaydı yerleşmeme rağmen tekrar hazırlanırdım. Çünkü yapabileceğimin en iyisini yapmamıştım tekrar hazırlanmadığım için 4. Senemde olmama rağmen hala pişmanım! Eğer isterseniz ek tercihler ve mezuna kalmak hakkında daha ayrıntılı konuşabiliriz, yazışabiliriz.Bize mail atabilirsiniz, bir kişiye bile yardım etsek bu bizi çok mutlu eder ileride kimsenin istemediği bir bölümde zorunda olduğu için bile olsa okumasını ya da bilgisizlik,yanlış yönlendirme yüzünden yerleşemeyip pes etmesini istemeyiz!

Mezuna kalmayı düşünenler, eğer ek tercihlerde yerleşebileceğinizi düşünmüyorsanız ya da tercih dahi yapmadıysanız an itibari ile çalışmaya başlayın.Benden iyi biliyorsunuz çalışacağınız çok konu bunları yetiştirmek için çok az zamanınız var. Bu ters orantının üzerine üzgünüm ama mahalle baskısı, akraba dedikodusu ve hatta anne-baba serzenişlerini de eklemeniz lazım. Hayır acımasızca davranmıyorum. Sizi gerçeklere hazırlıyorum.        

*Dershaneye yazılmayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutun, evde kendiniz çalışmayı düşünüyorsanız internette online eğitimle yada youtube üzerinden video izleyerek de tekrar hazırlanabilirsiniz.Önemli olan planlı,programlı ve de kararlı olmak!

*Aslında en önemlisi sadece kararlı olmak bu sene yaptığınız yanlışları, hataları tekrar yapmamak için bu seneyi gözden geçirip seneye aynı hataları yapmamak.
*İnstagram üzerinde şimdiden 2017 ygs-lys için motivasyon hesapları açıldı bile eğer instagram hesabınız varsa onları takibe almanızda fayda var. En azından gevşeklik yaptığınız,pes ettiğiniz zamanlarda bir paylaşımla kendinize gelebilirsiniz.
Bloğumuzda üniversite hakkında yazılar paylaşmayı hiç düşünmezken üçüncü yazıyı paylaşacağımızı fark ettik –ki sanırım devamı da gelecek!
Çünkü bizde üniversite hazırlık dönemini birebir yaşadık. Tekimiz mezuna kaldık. Bizi yönlendirecek çok fazla kaynak yoktu belki de biz doğru kaynakları bulamadık.Bu yüzden belki birilerine yararımız olabilir diye düşündük.Tek kişinin kararına ve eğitim hayatına yardımcı olmak bile bize yeter!
Şimdilik bizden bu kadar instagram hesabımızı ve de facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Yorum yaparak bizlere istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz yada mail atarak!)
Ek tercih,mezuna kalmak hakkında yada üniversite süreci hakkında yazmamızı istediğiniz konuları bize söylemeniz yeterli!

Hoşçakalın!

2 yorum:

  1. Rabbim herkese sabır versin zor gerçekten zor konu dikkat çekici güzel olmul daha çok bu paylaşımları yapınız :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Biz çok uğraştık , benim tek yardımcım ablamdı.Yardımcısı olmayanlar için buradayız Teşekkürler:)

      Sil

Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz :)
Sizden ricamız linklerinizi Blog Keşif Etkinliğimize bırakmanız! :)